Bidesenbak

Taş Sanatçısı Akie Nakata (10+ Resim)

Taş Sanatçısı Akie Nakata (10+ Resim)

Taşlara hayat veren Akie Nakata

Akie Nakata Kimdir? Taş sanatına nasıl başladı? Nerede yaşıyor? Kaç senedir bu işle uğraşıyor?

Akie Nakata, Japonya’nın Saitama eyaleti Sayama şehrinde yaşayan bir taş sanatçısı. Bir gün nehir kıyısında yürürken tavşana benzeyen bir taş ile karşılaşır. Küçük yaşlardan bu yana taş toplamayı seviyor ve resim yapıyor özellikle hayvan figürleri çiziyordu. Akie’nin bu iki sevgisini bir arada kullanmaya karar verdi ve taşlara resimler çizmeye başladı.

Güzel sanatlarda  akie , 2010 yılından bu yana taş sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Taşlara farklı resimler yaparak onları bambaşka bir hale getiren taş sanatçısı birbirinden güzel ve bir o kadar da farklı çalışmalar yapıyor.

Taşlarında aslında kendi hallerinde birer anlam taşıdığına inanan Nakata, taşları kesmeden oldukları gibi alarak onlara çok gerçekçi resimler çizerek muhteşem eserler ortaya koyuyor. Taşları bir tuval olarak taş sanatçısının eserleri arasında su samuru, kirpi, kedi, baykuş gibi birçok sevimli canlı resmi bulunuyor.

Yaptığı eserlerindeki çalışmaları yaparken elinde bulunan taşa bir ruh katmak isteyen sanatçı o canlılığı yakalayabilmek için çok dikkatli ve titiz davranıyor.

Her ne kadar değerli taş olmasa da her taşın kendine ait bir yapısı olduğunu düşünen ve buna saygı gösteren sanatçı yaptığı çalışmalarda taşların yapısını bozmuyor. Taşların üzerini akrilik boyalarla boyayarak benzersiz çalışmalara imza atıyor.  Bidesenbak diyerek yapılan çalışmaları sizlere sunuyoruz.

Daha fazla bilgi için: Stone Artist Akie , Instagram , Facebook

 

Bir önceki yazımız olan Kağıt Sanatçısı Kyle Bean'ın Harika Çalışmaları (10+Resim) başlıklı makalemizde harika çalışmalar, Kağıt sanatçısı ve olağanüstü hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ