Bidesenbak

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

İnternette herkes “30 Ağustos Zafer Bayramı tatil mi?” sorusuna cevap arıyor. Zafer Bayramı için zaman yaklaşmaya başladı. İlk olarak Afyon’da 1924 yılında Başkumandan Zaferi adıyla kutlanan 30 Ağustos Türkiye’de 1926 yılından bu yana Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır. Resmi bir bayram olan 30 Ağustos Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her sene kutlanmaktadır. Detaylar için devam edin…

30-agustos-zafer-bayrami

30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl Cuma gününe denk gelmektedir. Zafer Bayramı, Büyük Taarruzu anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanmaktadır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Tatil mi?

Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. 30 Ağustos ülkemizde resmi tatil ilan edilmiştir. Bu sene Cuma gününe denk gelen 30 Ağustos vatandaşlar için 3 günlük tatilin yolunu açtı.

Zafer Bayramı Nedir? Neden Kutlanır?

Ulu öder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığını yaptığı Başkomutanlık Meydan Muharebesinde Büyük taarruz başarı ile sonuçlanmıştır. Daha sonrasında Yunan orduları İzmir’e kadar takip edilerek 9 Eylül 1922’de İzmir kurtarılmıştır. Bu başarı ile İzmir Yunan işgalinden kurtulmuştur. Bu sebeple 30 Ağustos günü ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder ve 1926 yılından bu yana her sene Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde büyük bir coşku ile kutlanmaktadır.

Zafer Bayramı Mesajı

  • Dumlupınar’daki Milli mücadele süresince başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için canların feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla anarak şanlı Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarım.

20192546-30-agustos-zafer-bayrami

  • İzmir’in kurtuluşu ile ulusumuzun bağımsızlığının bir nişanesi olan Zafer Bayramı yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde olma dilekleriyle kutluyorum.

20192946-30-agustos-zafer-bayrami

  • Ülkemizin ve bu toraklarımızın bölünmez bütünlüğünü korumak adına, canlarını seve seve feda eden İstiklal Mücadelemizin Kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor ve tüm Türk Halkının Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

20192446-30-agustos-zafer-bayrami

  • Bütün yoklukluklara rağmen azim ve inançla kazanılan bu zaferle topraklarımızın için neler yapabileceğimizi tüm dünyaya göstermiştir. Aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı‘nı kutluyorum.

20197946-30-agustos

  • Ne mutlu Türk’üm diyene. Zafer Bayramımız Kutlu olsun

30-agustos-zafer-bayrami

  • Zafer başaracağına inanarak yoluna devam edenlerindir. Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.

Zafer Bayramı Sözleri

  • Bağımsızlık , uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır.
  • Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.

Sitemizdeki diğer haberler için tıklayınız. Google’da yapılan diğer aramalar için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan YLSY Sonuçları Açıklandı başlıklı makalemizde ylys başvurusu nasıl yapılır, ylys nedir ve ylys sonuçları açıklandı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ