Bidesenbak

Dünyaca Ünlü Markaların Ecobranding Logo Tasarımları

Dünyaca Ünlü Markaların Ecobranding Logo Tasarımları

Dünyaca ünlü firmalar daha az mürekkep kullanmak ve çevre dostu olmak için logolarında düzenlemeler yapmaya karar verdiler. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ecobranding logo tasarımları dönemi başlıyor. Markalar için tanıtım çok önemlidir. Dünyaca ünlü markalar logolarının her yerde görünmesini ve reklamlarının yapılmasını ister. Bu durum firmalara sadece ekonomik açıdan değil aynı zamanda ekolojik açıdan da sorumluluk getirmektedir.

Firmalar maliyetleri azaltmak ve daha çevreci olmak için basit bir yol izlemeye başladılar. Ecobranding logo (Ekonomik markalama) adı verilen bu fikir akımıyla firmaları çevre dostu ve aynı zamanda da üretim maliyetlerinden milyonlarca tasarruf etmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Apple, McDonald’s, Nike, Sturbucks, H & M gibi firmalar ile ilgili her bir özel logo temel yapısını korumasının yanında üretici için daha ekonomik çevre için ise daha çevreci olmasını sağlıyor.

Daha ecobranding logo çalışmalarıyla hem az maliyet ekonomik, hem de az mürekkep çevresel anlamda tasarruflar sağlanmaktadır. Bu konuyla ilgili olarak siz ne düşünüyorsunuz?

1-Eco branding logolar kullanılırken daha az mürekkep kullanılması amaçlanmaktadır. McDonald’s logosunda mürekkep tüketimi %35 azalmaktadır.

2-Eco-branding logolar hazırlanırken aynı zaman da çevreye olan etkisi de düşülürse milyonlarca logoya yapılacak baskı için daha az mürekkep kullanımı olacağı için çevre için daha çevreci olacaktır.

3-Resimlerde orijinal kullanımı ve yeni düzenlenmiş halleri arasındaki mürekkep tüketimleri de ciddi oranlarda değişim göstermektedir.

 

4-Burada ki örneklerin orijinal logolarına baktığınızda siz ne düşünüyorsunuz.

Kaynak: boredpanda

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ