Bidesenbak

Evcil Hayvanınız ve Siz – Köpek Pati Baskı Dövmeleri (10+ Resim)

Evcil Hayvanınız ve Siz  – Köpek Pati Baskı Dövmeleri (10+ Resim)

Evcil Hayvanınız ve Siz – Köpek Pati Baskı Dövmeleri (10+ Resim)

Kimilerimiz sevmese de birçoğumuz evcil hayvanları severiz.Her ne kadar şehir hayatında bakımları zor olsa da kedi, köpek, kuş, balık vs. gibi evcil hayvanları bakanlarımız vardır.

Hayvanları sevmeyenlere neden sevmediklerini sorduğumuz zaman birçok sebebi olduğu ile ilgili cevaplar alabiliriz. Hayvanlar ile ilgili çocukluğunda tatsız anıları, ailelerin çocuklarını koruma içgüdüsüyle hayvanlardan uzak tutma çabası, çocukların mikrop kapacağı düşüncesi vs. vs. etkenler insanları hayvanlardan uzak durması için farklı sebeplerdir.

Evcil hayvanınıza olan sevginizi göstermek veya içinizdeki hayvan sevgisini simgelemek için onunla ilgili bir dövme yaptırmak güzel bir yoldur.

Büyük dövmeler gözünüze hoş gelmiyor mu? Büyük dövmeleri anlamsız, abartılı ve gereksiz mi buluyor sunuz? Küçük, minimal ve baktığınızda sizin için anlamı olan dövme mi yaptırmak istiyorsunuz? Köpeğiniz var ona olan sevginizi her zaman hatırlamak mı istiyorsunuz? O zaman vücudunuza evcil hayvanınızla aranızdaki bağı ve sevgiyi size hatırlatan pati dövmesi yaptırabilirsiniz. Diğerlerine nazaran basit olarak görünseler de sizin için anlam taşıyacaklardır. Bu dövme sizin için bir sembol olabilir. Bu şekilde düşünüyorsanız pati dövmesi sizin için harika bir seçim olacaktır.

Bazılarımız istedikleri bir hayvana sahip olamasalar bile o hayvandaki gücü veya kendine örnek aldığı yapıyı hatırlamak ve somut bir hale getirmek için de yaptırılabilir.

Mesela bir pati deseni, bir pençe deseni ile hayatımızdaki değişimi ve hedeflerimize ulaşmayı bile sembolize edebilir.

Bu dövmeleri ameliyat izlerinizin üzerlerine de yaptırarak sıkıntı yaşadığınız zamanları çabuk atlamanız için kullanabilirsiniz.

Baskı Pati Dövmesi Nasıl Yapılır?

1- Evcil hayvanınızın patisini, güvenli, kirli mürekkepsiz mendillerden biriyle silin.

2- Patisini mürekkebe batırın birkaç saniye beyaz bir kağıda basın.

3- Patiyi kaldırın ve birkaç saniye içinde güzel bir siyah baskı gelecek.

Köpekleri olan hayvan severler için pati baskısından yapılmış dövmelerden oluşan güzel olacağını düşündüğümüz bir araştırma yaptık.  Bidesenbak diyerek ve birbirinden güzel resimlerle baş başa bırakıyoruz. Düşüncelerinizi yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

 1- Karabaş Pati Baskı Dövmesi

Hangi renk yaptıracağınıza karar veremiyorsanız siyah rengi tercih edin. Siyah genel bir renktir ve gerçekliğe en yakın olanıdır. Bu pati dövmesindeki en sevimli kısım pati uçlarındaki kalp desenidir.

2- Minik  Pati Dövmesi

İlk defa mı dövme yaptırıyorsunuz? Bu pati dövmesi tam size göre. Siyah mürekkepli dövmelerin daha evrensel ve basit olması dövmenin daha güzel olmasını sağlar. Renkli olanlara göre daha ucuz olacaktır. Küçük olması sebebi ile çabuk gizlenebilecek bir pati dövmesi olması sebebiyle yaptırdığınıza pişman olmayacağınız minimal bir dövmedir.

3-Evcil Hayvan Pati Anı Dövmesi

Bu dövme ye baktığımızda dövmeyi yaptıran kişin 4 tane evcil hayvanının olduğunu bunlardan bir tanesinin öldüğünü sembolize ediyor. Bu dövmede diğerlerinin de ölmesi durumunda tek tek kanat eklenerek sizin için sonsuz bir hale getirilebilir.

4- Basit Estetik Pati Dövmesi

Burada pati çok estetik bir biçimde kullanılmış. Patinin çevresinin parmak olarak oluşturulması ve içerisinde kalp ile birleştirilmesi basit ama zarif aynı zaman da sevimli olmasını sağlamış. Buradaki patinin içini doldurarak da kullanabilirsiniz.

5-Kalbinizdeki Pati Baskı Dövmesi

Hayatınıza girerek hayatınızda olumlu ya da olumsuz izler bırakanlar vardır. Burada evcil hayvanlarınız sizlerin kalbinde izler bırakacaktır. Beslediğiniz evcil hayvanınız ile ilgili dövme yaptırmak istiyorsanız patisini patisini herhangi bir boyaya daldırınız ve bir (mümkünse beyaz) kağıt üzerine bastırınız. Bu kağıdı dövme sanatçısına götürürseniz size unutamayacağınız yeni dövmenizi hazırlayacaktır.

6-Renkli Pati Baskı Dövmeleri

Burada patiler siyah renkli olup arka plan renklidir. Bu kombinasyonu her pati baskı dövmesi için kullanabilirsiniz.

7-Veteriner İçin Dövme Fikri

Veterinerler hayatlarını hayvanlara adamışlardır. Hayvanların hastalıklarını, çaresizliklerini onları sevdikleri için onlara bakmaktadırlar. Burada kalp atışı ve pati ile yapılmış güzel bir dövme fikri görülmektedir.

8- Adım Adım Baskı Pati Dövmesi

Burada günlük yapacağınız işleri adım adım yapmanız gerektiği, her şeyi bir anda yapamayacağınızı, basamakları teker teker çıkmanız gerektiğini size hatırlatan bir dövme olarak düşünebilirsiniz.

 

9-Kedi ve Patiler Dövmesi

Yazımızda bahsettiğimiz gibi sadece köpeğinizi değil diğer evcil hayvanlarınız için de dövme yaptırabilirsiniz. Köpeklerin insanların en samimi arkadaşı olduğu gibi kimilerine göre de kediler bu anlamı taşır. Kediden ve adımlarından oluşan bu dövmenin çok sevimli olduğunu söyleyebiliriz.

10-Mandala Baskı Pati Dövmesi

Mandala nedir? Dediğinizi duyar gibiyim. Mandala Daire ya da merkez anlamına gelmektedir. Mandala daire merkezi etrafına şekiller ve çeşitli desenler yerleştirilmiştir. Bu desenler boyanır önemli olan sırasını bozmadan boyamaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ