Bidesenbak

Gözlerinize İnanamayacağınız İllüzyon Makyaj (10+ Resim)

Gözlerinize İnanamayacağınız İllüzyon Makyaj (10+ Resim)

Makyaj sanatçısı ve optik illüzyonist olan Mimi Choi akıl almaz çalışmalarıyla herkesi kendine hayran bırakıyor.

Makyaj, bayanların olmazsa olmazı güne iyi başlama sebebi, kimine göre kusur kapatma, kimine göre güzelliğine güzellik katma gibi amaçlarla yapılan güzel görünmeyi sağlayan çok eski tarihlerden bugünlere kadar uzanan bir işlemdir.

Kanada’nın Vancouver şehrinde yaşayan 31 yaşındaki makyaj sanatçısı ve optik illüzyonist olan Mimi Choi makyaj yapma işini yapmış olduğu çalışmalarla farklı bir boyuta getirmiş. Choi yapmış olduğu birbirinden farklı çalışmalarla sosyal medyada kısa zamanda fenomen hale gelerek 397.000 takipçiye ulaşmıştır.

Mimi Choi

Makyaj yapma yeteneğini keşfetmeden önce öğretmen olan Mimi Choi iyi bir eğitim aldığını, çocukları ve işini çok sevdiğini ancak içinden gelen ve bir türlü bastıramadığı istediği başka şeylerin olduğunu, hayatında bazı şeylerin eksik kaldığını anladı. Öğretmenlik hayatına noktayı koyan Choi evde çeşitli makyajlar yapmaya başladı.

Daha önceki zamanlarında gelin makyajı da yapan choi, Blanche Macdonald Center’da güzellik eğitiminin yanında özel efekt dersleri alarak daha da profesyonel bir hale gelmiştir. Cadılar bayramında farklı bir şeyler yapmak isteyen sanatçı Instagramda araştırma yapar ve yüzü kırılmış gibi bir görünüm verilen bir fotoğraf bulur ve çalışmalara başlar.

Yapmış olduğu mesleği sevmesinin yanında zor olduğunu da fark eden choi kendisini motive etmek ve yaptığı çalışmalardaki ilerlemesini görmek için Instagram hesabı açmış ve paylaşmaya başlamıştır. Sosyal medyadaki takipçilerinin artışı choi ‘ nin kariyerini farklı bir yere taşımış oldu.

GECE YAPMIŞ OLDUĞU CALIŞMALAR İLHAM VERİYOR

Yüzünü bir tuval gibi kullanan Choi kolay makyajlar yapmak yerine alışılmışın dışında benzersiz, zor ve farklı olanları yapmayı tercih ediyor.Belirli bir plana göre çalışmayan, yaratıcılığını gecenin sakinliğinde bulan Choi, birbirinden güzel ve yaratıcı ortalama 1-2 saat süren makyaj sonrasında tamamlıyor.

Choi nin yapmış olduğu eserler baktığımızda gerek 3 boyutlu yapısı, gerek gerçekçi yapısı bizleri kendisine hayran bırakıyor. Asimetrik yapısı ile akıl almaz derece de güzel eserler bırakan

MESLEĞİME OLAN SEVGİM BENİ YENİLİYOR.

Makyaj şirketleri ile yapmış olduğu işbirlikleri , 20 saatten fazla boyama süresi gibi gibi yoğun bir zaman aralığı geçirmesine rağmen mesleğini çok seven choi fiziksel olarak yorulsa da ruhsal mutluluğu onu tekrar şarj ediyor.

Daha Fazla Bilgi İçin : Instagram, Facebook

Bir önceki yazımız olan Sokak Sanatı 6emeia Projesi (10+ Resim) başlıklı makalemizde grafitti, sao paulo ve Sokak sanatçıları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ