Bidesenbak

Kağıt Sanatçısı Kyle Bean’ın Harika Çalışmaları (10+Resim)

Kağıt Sanatçısı Kyle Bean’ın Harika Çalışmaları (10+Resim)

El Yapımı Çalışmalarıyla Harikalar Yaratan Kyle Bean

Kyle Bean el yapımı modeller ve animasyon gibi konusunda uzmanlaşmış bir tasarımcı ve sanatçıdır. Kağıt, ahşap gibi günlük olarak kullandığımız malzemelerle ve hiç aklımıza gelmeyen yumurta kabuklarıyla olağanüstü çalışmalara imza atıyor.

Kyle Bean

İngiltere’de bulunan Brighton üniversitesinde illüstrasyon ve model konusunda eğitim almış olan sanatçı okul hayatını tamamlamasının ardından benzer işlerine devam etmiştir.

Çocukluk yıllarından bu yana çizim yapmak ve modelleme konusunda olan merakı sanatçının her geçen gün mesleğinin üstüne bir şeyler daha katmasını ve daha iyi çalışmalara imza atmasını sağlamıştır.

Eğitim hayatı sırasında illüstrasyonun sadece bilgisayarda yapacağını düşünen sanatçı, farklı bir arayış içerisine girmiş ve fiziksel olarak çalışmalar yapabileceğini fark etmiştir.

Sanatçı, kağıt ve illüstrasyonu bir araya getirmiş, soyut olan bir kavramı somut olan bir hale getirerek yapmış olduğu birçok çalışma ve denemelerden sonra dokunsal illüstrasyonu ortaya çıkarmıştır.

Kyle Bean, çalışmalarını hazırlarken genel de öncelikli olarak konuyla ilgili bir yazı yazdırıp sonrasında yazıyı görsel hale getirerek yapmaktadır. Yazılı olan metnin görsel hale getirerek izleyiciye vereceği mesajı doğru bir şekilde aktarabilmek için bu şekilde çalışmanın önemli olduğunu düşünmektedir.

Yumurta kabuğu, sebzeler, günlük kullanılanlarda arta kalanlar ve aklınıza gelebilecek her türlü materyalle çalışan sanatçı kullanım kolaylığı, her şekle girebilmesi ve kolay bulunabilir olması sebebiyle çalışmalarında en çok kağıt kullanmayı tercih etmektedir. Kullandığı materyallerin dokularının farklılığı kalınlığı gibi özellikleri yapmış olduğu her çalışmaya farklı bir boyut kazandırmaktadır.

Tasarımcı kimleri örnek alıyor?

Theo Jansen, Mc Escher, Fritz Kahn ve Cornelia Parker gibi sanatçılarının çalışmalarını beğenmekle kalmıyor onları kendisine örnek alıyor.

Sanatçı birçok ünlü marka ile reklam çalışmaları yapıyor.

Sanatçı Diesel, New York Times, GQ Magazine, Casio, Louis Vuitton gibi birçok dergi ve ünlü marka için çalışmalar yapmıştır.

Günlük olarak genellikle 9 saat çalışan sanatçı çalışmaları sırasında en çok diesel için yapmış olduğu altın kağıt tapınak yapımında ve insan sağlığı için organik bir çalışma olan kalp yapımında zorlandığını belirtiyor.

Çalışmalarının birçoğunu özellikle illüstrasyon çalışmalarının bir çoğunu elle yapmış olmasına rağmen müşterilerin taleplerini yerine getirmek, onlara mock up olarak sunmak adına bazı çalışmalarında bilgisayardaki grafik programlarını da kullanmaktadır.

Kyle Bean tarafından yapılan birbirinden güzel çalışmaları sizler için seçtik ve Bidesenbak diyerek yapılan çalışmaları sizlere sunuyoruz.

Kaynak: designboom

Bir önceki yazımız olan Gözlerinize İnanamayacağınız İllüzyon Makyaj (10+ Resim) başlıklı makalemizde cadılar bayramı, illüzyon ve kadınlar için hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ